EN

SV

Search
Close this search box.

Yhteystiedot

Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry

Seuralantie 9
60220 Seinäjoki
p. 040 351 9035
info@plu.fi

Avoinna ma-pe klo 8–16
(Huom! Olemme suljettuna heinäkuussa 8.7. – 21.7.)

Voit asioida meidän kanssa myös TURVAPOSTI-palvelun kautta.
Avaa lisätietoja ja lähetyslomake täältä.

Sijainti ja ajo-ohje

Toimistomme sijaitsee Piirin TB-rakennuksen 2. kerroksessa. Kulku TB-rakennuksen sisäpihan kautta (sininen nuoli). Punaiset nuolet on sijoitettu Huhtalantien suunnasta saapuville.

Yhteydenottolomake

Henkilöstö

Aino-Maija Siren

Kirsi Martinmäki

Lisää liikettä -hankkeen hankepäällikkö
kirsi.martinmaki@plu.fi
p. 040 740 3849

Terttu Kettumäki

Heli Pynttäri

Va. nuorisopäällikkö
heli.pynttari@plu.fi
p. 040 350 2334 

Ensio Heikinkangas

Nuoriso- ja seurakouluttaja
ensio.heikinkangas@plu.fi
p. 040 483 9168

Timo Hämäläinen

Erityisasiantuntija
timo.hamalainen@plu.fi
p. 050 585 0461

Mikko Rissanen

Tuula Sundberg

Jaana Alho

Toimistosihteeri
jaana.alho@plu.fi
p. 040 351 9035

Antero Kangas

Harrasteliikunnan päällikkö
antero.kangas@plu.fi
p. 050 406 4789

Kirsi Kuusisto

Oto viestintä- ja
markkinointipäällikkö
kirsi.kuusisto@plu.fi

Katariina Haapasaari

Tuula Mäki-Fränti

Työvalmentaja, maahanmuuttajakohderyhmä
tuula.maki-franti@plu.fi
p. 040 548 9260

Hallinto

PLU ry:n hallitus koostuu seurojen ja eri lajien vaikuttajista ympäri Pohjanmaata.
Vuosikokouksessa valitaan aina kaksivuotiskaudelle uudet hallituksen jäsenet.

Juha Järvelin

Hallituksen puheenjohtaja
juha.jarvelin@plu.fi

Pauliina Suvisalmi

Riitta Koski

Tuomas Hemminki

Hallituksen jäsen
tuomas.hemminki@plu.fi

Paula Kallionpää

Hallituksen jäsen
paula.kallionpaa@plu.fi

Tuulikki Kangasluoma

Hallituksen jäsen
tuulikki.kangasluoma@plu.fi

Johanna Korpela

Hallituksen jäsen
johanna.korpela@plu.fi

Anita Ora

Hallituksen jäsen
anita.ora@plu.fi

Mari Parkkali

Hallituksen jäsen
mari.parkkali@plu.fi

Marjo Saranpää

Hallituksen jäsen
marjo.saranpaa@plu.fi

Marja Tyynismaa

Hallituksen jäsen
marja.tyynismaa@plu.fi

Jukka Vainionpää

Hallituksen jäsen
jukka.vainionpaa@plu.fi

Laskutustiedot

Käsittelemme ostolaskumme EmCe 365 -palvelulle ja otamme laskut vastaan ensisijaisesti sähköisesti. Verkkolaskuoperaattorimme on Apix Messaging Oy. Verkkolaskun lähettämiseen tarvittavat tiedot:

Nimi: Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry
Y-tunnus: 0956502-4
Verkkolaskuosoite/OVT-tunnus: 003709565024
Välittäjän tunnus: 003723327487
Välittäjä: Apix

Mikäli lähettäjä käyttää verkkolaskujen lähettäjäpalveluna seuraavia pankkeja: Danske Bank, Handelsbank, Ålandsbank, S-Pankki, Säästöpankit, Aktia Säästöpankki tai Paikallisosuuspankit, osoitteena käytetään 003723327487 ja välittäjätunnuksena DABAFIHH.

Muu posti tulee edelleen lähettää osoitteeseen:
Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry
Seuralantie 9, 60220 SEINÄJOKI

Scroll to Top